Краматорськ. Краматорська загальноосвітня школа I-III ступенів № 5 Донецької області Краматорської міської ради

   





Методична робота

/Files/images/kartinki/skarb.jpg

 

Тренінг «Культура миру і трансформація конфліктів мирним шляхом в школі і молодіжному середовищі в період конфліктів»

 

Учитель російської мови та літератури Шейман Юлія Геннадіївна прийняла участь у тренінгу «Культура миру і трансформація конфліктів мирним шляхом в школі і молодіжному середовищі в період конфліктів». Тренінг проводила Олена Суслова- голова інформаційно- консультативного центру за підтримки Програми Мінестерства закордонних справ Королівства Нідерландів.

 

 

Розробка виховної години.

КЛАСНИЙ КЕРІВНИК 9-Б КЛАСУ ОРЛОВА ГАЛИНА ОЛЕГІВНА

“Боротьба не за щастя вже навіть іде —за життя!

Бо його забирають.
Нас Надія веде, нас ідея веде
За свободу для рідного краю.

Мамо, я не вернусь…
(сценарій виховної години присвяченої пам’яті героям Небесної сотні)

Мета: вшанувати пам’ять героїв Небесної сотні, прищеплювати любов до Батьківщини, виховати патріотичну свідомість, розвивати бажання стати гідними громадянами України.
Оформленя: Стіна пам’яті Небесної сотні (Прапор України, надписи «Герої не вмирають», «Сам не знаю, де погину…»,), на підлозі надпис із маленьких свічок «Героям слава», стіл, на столі вишитий рушник, ікона Божої матері, свічка, квіти з чорною стрічкою.

Сьогодні ми зібралися тут, щоб в скорботі схилити низько голови перед пам’яттю людей різного віку, яких було вбито у мирний, цивілізований час ХХІ століття.
Саме тут, сьогодні, скажемо «Люди, бережіть серця свої, щоб не стали каменем! Розбудуйте в душах Божий храм, щоб не повторити великий гріх!»

Кожен із цієї Небесної сотні, як і ми з вами мали свою сім`ю, батьків, друзів, захоплення, свої симпатії і свої невідкладні справи. Але поклик їхньої душі саме в цей час призвав їх до боротьби за вільну, демократичну, чесну Україну. Ось вони перед вами, Герої Небесної сотні.

Учень 1
Під прапором стояли – під прапором й спочили.
Прийми, о Господи, своїх синів!
За України волю їх убили
В шалений жар тривожних днів.
В той час, як небо димом затягнулось,
Як змерзлі руки прагнули вогню,
Упились кров’ю кат і його свита,
Споївши нею й всю свою сім’ю.

Учень 2
Та ми усі від Бога люди.
Живем надіючись, не боючись.
Чи ми запам’ятаєм, чи забудем,
Як наш народ топтали, сміючись?

Ми закликаємо вас сьогодні згадати у ваших молитвах усіх Героїв, які поклали свої голови за наше майбутнє. Хай пам’ять всіх невинно убитих згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі. У жалобі схилимо голови. Вони згасли як зорі.

Нехай кожен з нас торкнеться пам’яттю цього священного вогню-частинки вічного. А світло цієї свічки хай буде даниною тим, хто навічно пішов від нас, хто заради торжества справедливості жертвував собою. Вони повинні жити в нашій пам’яті!
(Під мелодію гімну Небесної сотні «Пливе кача» ведучий запалює свічку і передає її учням по колу. Свічку передають з рук в руки )

Ще довго-довго з покоління в покоління будуть передавати батьки синам і дочкам, а ті своїм дітям спогади про тих, хто залишив життя земне у 2013-2014 рр. Ця подія сколихнула весь світ, не залишила байдужою жодної душі. Люди висвітлюють свої почуття через картини, пісні, вірші.

Учень 3
У нашій пам’яті Ви назавжди лишились,
Історія одна, і Ви – її частина.
Ви тільки знайте, браття, ми за Вас молились,
І молимось: за Вами – ненька Україна!
Вже не повернеться додому той хлопчина,
Що його вчора тільки мати відпустила,
Поцілувала, тихо мовивши: “Іди, дитино,
За щастя України, бо вона – єдина”.
Казала мати берегти себе. Але даремно,
Бо хлопець був готовий йти безстрашно,
Аби лише країна, котру так кохав страшенно,
Не стала на коліна, а боролася відважно.

Учень 4
Але ж душа, душа Героя вічно лине!
До тебе наші сльози, молитви, зізнання!
Повір, хлопчино, наша пам’ять не загине,
Як і омріяні тобою воля та кохання.
Небесна сотня. Прапор. Чорна стрічка.
І сльози, бо ти, хлопче, словом вже не з нами.
Але в думках ти поруч, і не згасне свічка,
І линуть буде “Слава Україні!” над ланами.
 

Пробач мені, мамо, що одягнув тебе у чорную хустину.
Ти віддала мене взамін за нашу рідну, вільну, чесну Україну.

Героям Майдану, впавшим мертвими за світле майбутнє України, присвячується хвилина мовчання.

УРОК МУЖНОСТІ ДО Дня захисника Вітчизни

Підготувала вчитель початкових класів

ПИСАРЕНКО ЛЮДМИЛА ФЕДОРІВНА

Мета: Формувати в учнів розуміння понять «єдність», «цілісність», «герой»,

«патріот», громадські якості, почуття поваги до захисників Вітчизни,

виховувати справжніх патріотів держави.

Обладнання: епіграфи на дошці, свічка, плакати, малюнки.

Фонограма пісень «Мальви», «Пливе кача», «Боже, я молюсь за Україну».

ХІД ЗАХОДУ

ВСТУПНА ЧАСТИНА.

З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння подальшому

зміцненню патріотичного духу у суспільстві Президент України підписав Указ «Про День за-

хисника України», встановивши День захисника України – свято, яке щорічно відзначатиметь-

ся 14 жовтня.

Подивіться, будь ласка, у вікно: там обнялися в одне ціле голубе небо та золоте колос-

ся пшениці. Такою ми бачимо сьогодні нашу неньку-Україну. Вона горда від того, що зуміла

виховати людей, здатних об’єднатися у боротьбі за її єдність і незалежність, здатних захисти-

ти її кордони.

1 учень.

Народе мій, пишаюся тобою:

Моя душа – частинка твого «Я».

Красою правди у святім двобою

Понад Майданом сонця лик сія.

Є нація! Хай знають всі у світі:

Ми є! Народ піднявся із колін!

І переможно сонце правди світить,

Співає гордо наш Державний гімн.

ОСНОВНА ЧАСТИНА

Перегорнімо сучасну сторінку історії України, вдивімось в обличчя наших героїв – за-

хисників України. ( Демонстрування портретів героїв Небесної сотні).

- Чому цих людей вважають героями?

- Що спонукало їх стати на захист рідної держави?

2 УЧЕНЬ

Україна – це мати, яку не обирають.

Україна - це доля, яка випадає раз на віку.

Україна – це пісня, яка вічна на цій землі.

Листопад 2013 – лютий 2014 рр. «Революція гідності», події на Донбасі… Вони тривожать

наші душі, не залишають байдужими жодного громадянина країни, і тому кожному з нас

необхідно усвідомити, за що боролися і заради чого пожертвувала своїм життям Небесна сотня, заради чого захищають нашу Україну воїни АТО. Небесна сотня – це наша біль, наша гордість і це наші сльози. І ми завжди будемо їм вдячні за все, що зробили ці

люди для нас.

Кровоточать рани наших сердець із приводу того, що відбувається на сході нашої дер-

жави. Не висихають сльози на очах матерів, сини яких захищають єдність і незалежність

рідної землі. (Звучить пісня «Мальви»).

Подвиг героїв уже вписано у найвеличніші сторінки української історії. Вірю, що цей

Подвиг надихатиме покоління українців, як надихають нас подвиги козаків і жертовність

Героїв Крут. Але захист Батьківщини – це не лише мужність, не лише відданість, це ще і

Смерть. Хай же палають свічки пам’яті про загиблих героїв Небесної сотні, про загиблих

Героїв АТО, а розмірений бій хронометра відчеканить час скорботи, душевного болю та жалю…

3 УЧЕНЬ

Нехай пам’ятають про наших героїв,

Що за волю поклали безцінне життя,

Що творили історію, наше минуле,

У яке вже нема вороття.

4 УЧЕНЬ

Ми ще не раз згадаємо цю весну

І ці події, і цей кровавий шлях,

І закарбуємо у серці Небесну сотню,

Яка тепер на небесах!

Любі діти, вшануймо пам’ять героїв Небесної сотні, борців за свободу людей,

Героїв, які полягли у боротьбі, захищаючи суверенітет, незалежність і територіальну

Цілісність нашої України. Вічна пам’ять героям, вічна Слава! Оголошується хвилина

Мовчання.

Хай світло цієї свічки буде даниною тим, хто навічно пішов від нас, хто заради

Панування справедливості жертвував собою Вони повинні жити в нашій пам’яті!

Під мелодію пісні «Пливе кача» запалюється свічка.

Україно! Сьогодні на всі п’ять материків і на всі чотири сторони світу видно,

як ми живемо, як будуємо свою країну, як сіємо в землю зерно навпіл із надією для

себе, дітей своїх і добрих людей.

- Діти, а хто такі патріоти?

- Чи вважаєте ви себе українцями? ( Діти знаходять відповіді, які потім прикріплюють

на дошку.)

5 УЧЕНИЦЯ

Я - українка вірою і кров’ю,

Моє коріння тут, у цій землі.

Вона моєю живиться любов’ю,

А я страждаю болями її.

6 УЧЕНЬ

Я - українець! Цього не відняти,

В моїй душі співають солов’ї,

Були такими мої мама й тато,

Й такими будуть правнуки мої!

Сьогодні, діти, наші бійці в зоні АТО сумлінно виконують свій синівський обов’язок.

Вони своїм прикладом показують силу та незламність українського духу.

Пропонується дітям намалювати листівки для воїнів АТО та написати поздоровлення

до Дня захисника України

ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА.

І на завершення нашого заходу я хочу ще раз пригадати слова П.Тичини: «Я

Єсть народ, якого правди сила, ніким звойована ще не була!» Ми з вами живемо

В Україні, тому повинні знати і шанувати історію, традиції та культуру нашої держави

І в цей нелегкий час, коли точаться бої, ми маємо бути справжніми патріотами, відсто-

ювати єдність, суверенітет і незалежність України. Тож бажаю нам всім миру, спокою

та світлого майбутнього!

Звучить пісня «Боже, я молюсь за Україну».